Obserwatorzy

piątek, 13 lipca 2012

Cellulit a cellulitis

Na początku wyjaśniam, że cellulit to nie cellulitis. Wiele ludzi myli te pojęcia, dlatego przybliżę ich definicję. Cellulit, inaczej lipodystrofia, jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, które występuje wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Najczęściej my kobiety (mężczyzn tez problem raczej nie dotyczy) zmagamy się z nim już po okresie dojrzewania. Za powstawanie fałd i nierówności na skórze ud, bioder, kolan, pośladków, ramion, a nawet sutków odpowiedzialny jest przede wszystkim nadmiar estrogenu w organizmie.  
O sposobach zwalczania cellulitu niżej. 
Cellulitis z kolei zwany inaczej zapaleniem tkanki łącznej, jest choroba skóry i tkanki łącznej podskórnej. Wywoływany jest przez infekcję bakteryjną. Występuje po zranieniu, poparzeniu, czy ukąszeniu na odsłoniętych partiach ciała. Do objawów należy mocne zaczerwienie skóry, aż do koloru purpurowego, któremu towarzyszy pieczenie oraz ból. Także drogie Panie, ta pomarańczowa skórkach głównie na Waszych udach to nie jest cellulitis, tylko cellulit! Cellulitis leczy się  antybiotykami, po skonsultowaniu oczywiście z lekarzem.
A jak zwalczać cellulit?
Niestety walka z cellulitem jest bardzo ciężka. Przede wszystkim liczy się systematyczność, jeśli nie będziemy konsekwentne w działaniu, to nie zobaczymy efektów. Także do roboty drogie Panie!
Same wklepywanie kremów tańszych, czy droższych nie pomoże.Cellulit najlepiej zaatakować z każdej strony. Po pierwsze należy pić bardzo dużo płynów, ponieważ dzięki nim pozbawiamy nasz organizm szkodliwych toksyn. Osobiście polecam wodę mineralną i zieloną herbatkę, oczywiście bez cukru:) Skoro cellulit jest mocno związany z tkanką tłuszczową, to należałoby zadbać o swoją kondycję. Regularne ćwiczenia, takie jak jazda na rowerze, pływanie, czy nawet spacery mogą zdziałać cuda. Wrogiem cellulitu są gorące kąpiele, a sprzymierzeńcem prysznic, raz ciepły, raz zimny. To pomoże w ujędrnieniu skóry i świetnie przygotuje ją do wmasowania kremu. Zaleca się również masaże szorstką szczotką, gąbką najlepiej z żelem ujędrniającym. Peelingi wykonane zwykłą sol kuchenną też mogą pomóc. Ostatnio dużo czytałam o działaniu ciśnieniem na cellulit, czyli o zastosowaniu bańki chińskiej. Taką bańkę należy przesuwać po miejscach z cellulitem. Dla poślizgu stosuje się albo wspomniany już żel ujędrniający lub oliwkę. Ja osobiście wybrałabym olej arganowy, może na "pomarańczową skórkę" też pomoże? :) No i oczywiście odpowiednia dieta bogata w antyoksydanty, czyli witaminę E, A oraz C. Aby nie pogarszać sytuacji należy unikać promieniowania UV, czyli słońca i solarium, ponieważ powodują powstawania wolnych rodników, które odpowiadają za wiotczenie ciała, a co za tym idzie, przedwczesne starzenie! A tego chyba żadna z nas nie chce :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz! Zaglądam do każdej osoby, która zostawi po sobie ślad :) Anonimowi proszę się podpisywać - będzie mi niezwykle milo:) Jeśli zaobserwujesz napisz, odwdzięczę się tym samym :)
Komentarze chamskie, obraźliwe, wulgarne i inne tego typu nie będą publikowane.